اینستاگرام ریلز چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

اینستاگرام ریلز چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

Rate this post

اپلیکیشن اینستاگرام با توجه به قابلیت های زیادی که در اختیار کاربران قرار داده است، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می باشد. یکی از بهترین قابلیت هایی که اینستاگرام به تازگی به از آن رو کرده است قابلیت ریلز می باشد.

احتمال دارد حتی بسیاری از کاربران تا کنون از این قابلیت جدید استفاده نکرده باشند. ریلز با استوری اینستاگرام تفاوت های زیادی دارد. اگر می خواهید بدانید که اینستاگرام ریلز چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

می توانید این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید. با استفاده کردن از ریلز شما قادر هستید ویدیو های کوتاه به 15 ثانیه ای درست کنید که در آن می توانید از انواع ابزار های ویرایشی نیز استفاده کنید.

اینستاگرام ریلز چیست؟

احتمال دارد در ابتدا بخواهید با تفاوت استوری و ریلز آشنا گردید. چندین سال است که همه از استوری اینستاگرام استفاده می کنید و به صورت کامل با امکانات آن آشنا هستید.

با استفاده کردن از استوری اینستاگرام می توانید اتفاقات روزه مره زندگی خودتان را و یا نحوه تولید محصولات را با مخاطبان اشتراک گذاری کنید. اما خب ریلز با اینستاگرام تفاوت زیاد دارد.

ریلز ها در اصل مربوط به خلاقیت و سرگرمی هستند و چندین نوع ابزار ویرایشی دارند که به شما در زمینه تولید ویدئوهای جالب و خلاقانه کمک می کنند.

اگر بخواهیم بیشتر در مورد ریلز توضیح دهیم می توانیم بگوییم که ریلز ها به نوعی شبیه به تیک تاک هستند.اما تفاوت اصلی که با آن دارد این است که ریلز قابلیتی است که درون یک اکوسیستم بزرگتر یعنی اینستاگرام قرار دارد.

تیک تاک برای ویدئو هایی می باشد که کوتاه تر هستند. اگر از کاربران اینستاگرام باشید حتما که ریلز برایتان جالب تر خواهد بود.

نحوه ضبط و ایجاد ریلز اینستاگرام

برای ایجاد ریلز، در ابتدا باید وارد اینستاگرام گردید. سپس روی آیکون دوربین که در قسمت گوشه بالا سمت چپ قرار دارد بزنید تا دوربین استوری ها باز گردد.

در بخش انتهایی صفحه، حالت های مختلف دوربین را مشاهده می کنید. از آن بخش روی ریلز کلیک کنید.

بعد از این که روی ریلز کلیک کردید، 4 تا آیکون مختلف در سمت چپ مشاهده می کنید. از این آیکون ها می توانید به هنگام ضبط کردن ریلز استفاده کنید. این 4 مورد عبارتند از:

نحوه ضبط و ایجاد ریلز اینستاگرام

.با انتخاب کردن این گزینه می توانید یک قطعه موسیقی را مشاهده Music

کنید که بر روی کلیپ تان پخش می گردد.

پس از این که موسیقی را روی کلیپ ایجاد کردید می توانید با.Playback

استفاده کردن از این گزینه آن را تنظیم کنید. یعنی می توانید از آن برای تغییر دادن سرعت باز پخش موسیقی استفاده کنید. حتی می توانید از دیگر  جلوه های اسلوموشن و یا فست موشن هم در کلیپ استفاده کنید.

همان طور که از نامش پیداست می توانید انواع افکت های مختلف .effects

را در این قسمت مشاهده کنید. می توانید یک گالری از انواع ماسک ها، پس زمینه، بازی ها و بسیاری از موارد مختلف را در این بخش مشاهده کنید و از آن ها در ساخت کلیپ استفاده کنید.

با استفاده کردن از این گزینه، شما قادر هستید مدت زمان کلیپ را.timer

از قبل تعیین کنید و به هنگام ساخت کلیپ نیازی به تنظیم دستی برای قطع کردن ویدئو نباشد .

البته علاوه بر این 4 گزینه، گزینه های دیگری نیز روی صفحه وجود دارند که با استفاده کردن از آنها می توانید کار هایی همچون: روشن و خاموش کردن فلش دوربین، تعویض دوربین جلو و عقب و همچنین تنظیمات استوری

یک گزینه بسیار کاربردی در این بخش نیز وجود دارد. شاید بخواهید ریلز را با استفاده از ویدئوهایی که قبلا ضبط کرده اید بسازید. در این صورت کافی است که بر روی گزینه + کلیک کنید تا تصاویر مورد نظر باز شوند. علامت + در گوشه سمت چپ و پایین اضافه شده است.

بعد از این که ویدئوی مورد نظر را از بخش گالری موبایل خود انتخاب کردید، می توانید این ویدئو را برش نیز بدهید. می توانید با کشیدن دو سر تایم لاین قسمت مورد نظر را برش دهید و در آخر برای ذخیره روی گزینه آپلود کلیک کنید.

اگر بخواهید ویدئویی جدید را ضبط کنید باید روی قسمت دوربین کلیک کنید. سپس یک نوار پیشروی صورتی را مشاهده می کنید. این نوار به این منظور نشان داده می گردد که محدودیت زمانی 15 ثانیه را برای کلیپ اعلام کند.

در این صورت می توانید روی قسمت دوربین بزنید تا ضبط ویدئو متوقف گردد یا این که تا پایان 15 ثانیه صبر کنید.

شاید بخواهید به هنگام ضبط کردن ویدئو از دست استفاده نکنید و بدون دخالت آن ها ویدئو را راحت تر ضبط کنید. در این صورت کافی است که روی دکمه تایمر که در بخش های بالاتر در مورد آن مطالبی را بیان کردیم، بزنید تا یک بازه کلیک کنید.set timer زمانی را خودتان را انتخاب کنید. در آخر روی گزینه

می توانید در این حالت گوشی خود را بر روی یک پایه و یا وسیله ای دیگر قرار دهید و سپس روی دکمه دوربین کلیک بکنید تا ضبط رو شروع کند. اما در زمانی که قبلا از قسمت تایمر تنظیم کرده بودید ویدئو متوقف خواهد شد.

اگر به هنگام ضبط کردن ویدئو دیدید که پیش از مدت 15 ثانیه متوقف شد، میتوانید کلیپ های جدید را فوری از پس کلیپ های قبلی اضافه کنید. در این حالت حتما باید از گزینه ست تایمر استفاده کنید.

با زدن روی این گزینه یک لایه رویی از کلیپ های قبلی را مشاهده می کنید و می توانید دوربین گوشی را طوری جابجا کنید که انگار این دو ویدئو با هم دیگر مطابقت دارند.

کلیپ هایی که از 15 ثانیه کوتاه تر هستند در سمت چپ به صورت کوچک نمایان می شوند. شما قادر هستید بر روی این ویدئو ها کلیک کنید و یا آن ها را حذف کنید و حتی برش دهید.

منبع مقاله

خرید فالوور واقعی لایک زنخرید فالوور ارزان اینستاگرامخرید فالوور خارجی اینستاگرامخرید لایک اینستاگرامخرید پیج اینستاگرامخرید ویو اینستاگرام
نوشته‌های پیشین
آموزش کامل ریلز اینستاگرام-INSTAGRAM REELS
نوشته‌ی بعدی
لایک رایگان اینستاگرام + ترفندهای افزایش لایک

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست