چگونه رویدادهای حضوری خود را به رویدادهای ویدیویی پخش زنده تبدیل کنید

چگونه رویدادهای حضوری خود را به رویدادهای ویدیویی پخش زنده تبدیل کنید

Rate this post

رویداد خود را لغو نکنید مجازی کن

واقعیت جدید ما این است که نمی‌توانیم مخاطبان را شخصاً دور هم جمع کنیم، حداقل برای آینده قابل پیش‌بینی. با این حال، راهی برای عبور از این چالش وجود دارد و آن ایجاد رویدادهای مجازی است. به طور خاص، رویدادهای ویدئویی پخش آنلاین – به صورت زنده یا ضبط شده.

در حالی که هیچ فناوری پیچیده ای وجود ندارد که جای رویدادهای زنده و حضوری را بگیرد، بهترین چیز بعدی همیشه ویدیو خواهد بود. به خصوص ویدیوی زنده!

من قطعاً می‌دانم که ویدیو می‌تواند برای بسیاری از مردم ترسناک باشد. همه نمی خواهند جلوی دوربین باشند. با این حال، من شما را تشویق می‌کنم که تمام آن ترس‌ها را از بین ببرید و به دنبال آن بروید. متوجه خواهید شد که مخاطبان شما می خواهند با شما ارتباط برقرار کنند، آنها می خواهند شما برنده شوید، آنها عاشق دیدن شما خواهند شد و از ارتباط مجازی با شما لذت خواهند برد.

https://www.facebook.com/marismith/videos/528205891459586/

برای نمونه‌هایی از آموزش‌های پخش زنده به صفحه فیسبوک من مراجعه کنید

مرحله 1: برنامه ریزی کنید

رویداد حضوری فعلی خود را بگیرید و آن را به مجموعه ای از رویدادهای پخش آنلاین، وبینارها یا اجلاس تبدیل کنید. با در نظر گرفتن آنچه که معمولاً در رویدادهای حضوری خود ارائه می کنید و آن را به درس تقسیم می کنید، می توانید یک رویداد مجازی ایجاد کنید. اگر در رویداد زنده خود سخنرانان مهمان داشتید، از آنها دعوت کنید تا بخشی از رویداد مجازی باشند.

همیشه با در نظر گرفتن پایان شروع کنید.

 • از میزبانی یک رویداد آنلاین چه چیزی می خواهید به دست آورید؟
 • آیا این یک وبینار یکباره خواهد بود؟
 • یا یک آموزش خصوصی فقط برای مشتریان؟
 • آیا جلوی دوربین خواهید رفت؟
 • این رویداد رایگان است یا پولی؟
 • آیا کمکی برای مدیریت فناوری دارید؟

پاسخ به این سؤالات و همچنین سؤالات دیگری که هنگام ترسیم رویداد به ذهن شما خطور می کند، نحوه تنظیم آن را تعیین می کند.

مرحله 2: فناوری خود را انتخاب کنید

در نظر بگیرید که از چه فناوری برای ضبط استفاده خواهید کرد. لیست منابع من را در زیر خواهید یافت.

اگر این اولین باری است که آنلاین می شوید، آن را بسیار ساده نگه دارید. برای تمرین، یک فیس بوک لایو با تلفن همراه خود در یک گروه خصوصی فیس بوک انجام دهید. یا، یک پلت فرم ویدئو کنفرانس/وبینار مانند زوم یا شبکه بلوجین را امتحان کنید.

اگر کمی بیشتر از فناوری آگاه هستید و می خواهید یک استودیوی ساده در خانه بسازید، من لیستی از تجهیزات ویدیویی توصیه شده را در اینجا برای شما در دسترس دارم. همچنین می توانید از وب کم یا دوربین DSLR متصل به رایانه خود برای پخش جریانی از طریق یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید (جزئیات زیر). همانطور که در صفحه فیس بوک من خواهید دید، این گزینه ترجیحی من است.

این پخش اخیر را در زیر ببینید، جایی که من چندین انتخاب برتر را برای برنامه های پخش زنده فیس بوک شخص ثالث بررسی می کنم.

https://www.facebook.com/marismith/videos/208880773891013/

هر بار که از طریق فیس بوک لایو استریم می کنم، مردم از من می پرسند که از چه دوربینی استفاده می کنم و چه تنظیماتی برای نور دارم. من حتی یک مهمان در BBC Newsnight – که در آن زمان از طریق اسکایپ پخش می شد – و مهندسان به معنای واقعی کلمه در “اتاق سبز مجازی” توقف کردند تا از من در مورد کیفیت راه اندازی من بپرسند زیرا آنها باورشان نمی شد که از استودیوی خانه ام می آیم. 😉

بسته به اینکه از کجا شروع می کنید، می توانید از وسایلی که دارید استفاده کنید. سپس به مرور زمان به سخت افزار و نرم افزار اضافه کنید. متأسفانه، در حال حاضر، به نظر می رسد کمبود تجهیزات پخش ویدئو، تاخیر در زمان تحویل و افزایش قیمت بسیار زیاد است. اوه

مرحله 3: تبلیغ کنید!

از تمام راه های دیجیتالی برای تبلیغ موثر رویداد آنلاین خود به خوبی استفاده کنید. برای دستیابی به نتایج مطلوب، حتی در بهترین زمان ممکن است کمی پالایش و آزمایش لازم باشد. پیشنهادات عبارتند از:

 • یک صفحه ثبت نام در وب سایت خود ایجاد کنید. یا از طریق Eventbrite ثبت نام را تنظیم کنید.
 • یک رویداد فیس بوک در صفحه فیس بوک خود ایجاد کنید و افراد را به صفحه ثبت نام خود بفرستید. (فیس بوک به راحتی با Eventbrite همگام می شود).
 • برای مثال، اگر قصد دارید از Zoom استفاده کنید، پیوند استاندارد ثبت وبینار زوم را تنظیم کنید و به وب سایت و/یا رویداد فیس بوک خود اضافه کنید.
 • صفحه/پیوند ثبت نام خود را (اعم از وب سایت، Eventbrite، Zoom و غیره) در تمام کانال های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و برای مشترکین ایمیل خود ارسال کنید.
 • فقط یک بار در کانال های خود تبلیغ نکنید. اشکالی ندارد که چندین پست با فاصله چند روزه منتشر کنید… اما پیامی ایجاد کنید که نسبت به وضعیت فعلی جهان حساس باشد. «نگاه‌های پنهان» محتوای خود را به اشتراک بگذارید، توضیح دهید که شرکت‌کنندگان چه چیزی می‌توانند بیاموزند، درباره مزایا/آنچه در آن برای آنها بسیار واضح است.
 • همچنین اضافه کردن یک کمپین پولی با تبلیغات فیس بوک و اینستاگرام را در نظر بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که موضوع وبینار/ پخش زنده شما برای مخاطبان شما بسیار مرتبط است همین الان. در نهایت، شما باید به محتوا به عنوان یک کل نگاه کنید تا تصمیم بگیرید که آیا انجام این کار منطقی است یا یک ماه یا بیشتر صبر کنید.

در حال حاضر احساسات در حال افزایش است، بنابراین هرچه سازماندهی بیشتری داشته باشید و با مخاطبان خود ارتباط واضحی برقرار کنید، همه چیز راحت تر پیش خواهد رفت. سعی کنید به مخاطبان خود مسیری خوب و روشن برای یادگیری از شما ارائه دهید.

مرحله 4: ایجاد انجمن

مردم اکنون بیش از هر زمان دیگری به دنبال ارتباط هستند. با ارائه حس اجتماعی از طریق یک وبینار و/یا پخش زنده ویدیو، راهی برای ایجاد ارتباط در این دوران انزوا و چالش در اختیار افراد قرار می دهید.

اکنون زمان ایجاد یک گروه فیس بوک جدید است، یا اگر قبلاً آن را شروع کرده اید و اجازه دهید آن را کنار بگذارد، آن را احیا کنید.

گروه‌های فیس‌بوک راهی فوق‌العاده برای ایجاد ارتباط و افزودن ارزش اضافی به آنچه ارائه می‌دهید هستند.

از زمانی که فیس‌بوک برای اولین بار ویژگی‌های گروه‌ها را سال‌ها پیش راه‌اندازی کرد، گروه‌های جداگانه و خصوصی فیس‌بوک را برای شرکت‌کنندگان در هر دوره‌ای که راه‌اندازی می‌کنم قرار داده‌ام.

به‌علاوه، من گروه بزرگ‌تری را اداره می‌کنم که برای عموم آزاد است و برای ارائه پیشنهادهای ارزشی و دوره‌ای استفاده می‌شود—این گروه «Scoop» من است، که همان نام خبرنامه ایمیل من است که بیش از یک سال منتشر کرده‌ام. دهه

ماری اسمیت - گروه اجتماعی اسکوپ فیس بوک

بیایید به گروه پویای Social Scoop من بپیوندید تا از همتایان، تیم من و خودم در همه چیزهای بازاریابی رسانه های اجتماعی، به ویژه فیس بوک حمایت فراوانی داشته باشید. این یک قبیله امن، محترم و بسیار حامی است.

مرحله 5: پیگیری

شما قبل و در طول رویداد مجازی زنده خود تمام تلاش خود را برای موفقیت آن انجام داده اید. اکنون، برای اینکه خود را بیشتر متمایز کنید، تعدادی فعالیت بعد از رویداد وجود دارد که می توانید انجام دهید که تفاوت را ایجاد می کند!

 • با پخش مجدد وبینار/ پخش زنده خود تا حد امکان به ثبت نام کنندگان خود ایمیل بزنید.
 • به ارتباط با اعضای گروه فیس بوک خود ادامه دهید و حمایت همتایان را تشویق کنید.
 • با پاسخ دادن به تمام سوالات آنها و ارائه کلمات حمایتی تشویق کننده، به مخاطبان خود احساس دیده شدن، شنیده شدن و تایید شدن را بدهید.
 • یک وبینار/پخش زنده برای پاسخگویی به سوالات متداول در نظر بگیرید.
 • یک نظرسنجی پس از وبینار برای دعوت به بازخورد انجام دهید.
 • یک نظرسنجی در داخل گروه فیس بوک خود (و/یا از طریق ایمیل با استفاده از ابزار نظرسنجی مانند SurveyMonkey) اجرا کنید تا بفهمید مخاطبان شما می خواهند در آینده از شما چه چیزی یاد بگیرند.
 • و از ویژگی Watch Party فیس بوک برای میزبانی یک “Encore” برای اعضای گروه خود (یا مخاطبان عمومی در صفحه خود) به خوبی استفاده کنید.

با ادامه گفتگو، ارزش افزوده و ایجاد “برابری اجتماعی” فوق العاده ای دارید.


در مرحله بعد، در اینجا انواع پلتفرم های نرم افزاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. شما فقط به یکی نیاز دارید! مزیت برنامه‌هایی مانند Zoom یا BlueJeans این است که می‌توانید هم جلسات مجازی خصوصی و هم وبینارهای خصوصی/عمومی را انجام دهید، و/یا می‌توانید پخش مستقیم در فیس‌بوک را انتخاب کنید. ترجیحات شخصی من هستند

 • بزرگنمایی برای جلسات روزمره تیم و مشتری؛
 • بلوجین برای مربیگری گروه خصوصی که در گروه های خصوصی فیس بوک من پخش می شود.
 • Ecamm Live برای مک برای تمام ویدیوهای زنده فیس بوک من در صفحه من؛
 • InVideo برای ایجاد کلیپ های ویدئویی، تبلیغات ویدئویی و تغییر کاربری محتوای ویدئویی موجود.

ابزارهای ملاقات مجازی

فیس بوک (و سایر بسترهای اجتماعی) ابزارهای پخش زنده

حتماً این فیس بوک لایو را تماشا کنید زیرا در بالا درباره هر یک از این ابزارها و همچنین تولید کننده زنده فیس بوک صحبت می کنم. نکته ای در مورد Facebook Live Producer: ویژگی های آن بسیار محدود است و واقعاً به عنوان یک ابزار پخش مستقل در نظر گرفته نشده است. برای مثال، نمی‌توانید مهمان‌ها را دعوت کنید یا بین اشتراک‌گذاری دوربین و دسکتاپ جابه‌جا شوید. بهتر است یک ابزار پخش زنده شخص ثالث را انتخاب کنید.

ابزارهای ویدئویی

 • InVideo.io – پیشنهاد ویژه 50٪ برای دوستان ماری (افشای کامل: ماری اسمیت یک سفیر نام تجاری پولی برای InVideo.io است)

مقالات مفید

ماری اسمیت

ماری اسمیت که اغلب به عنوان “ملکه فیس بوک” شناخته می شود، به طور گسترده ای به عنوان کارشناس برتر بازاریابی فیس بوک و یک رهبر برتر افکار رسانه های اجتماعی شناخته می شود. فوربس ماری را چنین توصیف می کند: «… کارشناس برجسته فیس بوک. حتی فیسبوک هم از او کمک می خواهد.» IBM ماری را به عنوان یکی از هفت زنی که در حال شکل دادن به بازاریابی دیجیتال هستند نام برد. ماری یک سخنران کلیدی مورد تقاضا، استراتژیست شبکه های اجتماعی شرکتی، میزبان پخش زنده وب پویا و سفیر برند محبوب است. او نویسنده کتاب بازاریابی فیس بوک: یک ساعت در روز و نویسنده کتاب بازاریابی رابطه ای جدید است.

پست های بیشتر – توییتر – فیس بوک – لینکدین

خرید فالوور واقعی لایک زنخرید فالوور ارزان اینستاگرامخرید فالوور خارجی اینستاگرامخرید لایک اینستاگرامخرید پیج اینستاگرامخرید ویو اینستاگرام
نوشته‌های پیشین
چگونه یک آژانس بازاریابی رسانه های اجتماعی راه اندازی و رشد کنیم؟
نوشته‌ی بعدی
تصور کنید در ویدیوهای لایو فیس بوک و اینستاگرام خود خریدی در زمان واقعی انجام دهید! داره میاد…

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست